علت سوت کشیدن آیفون تصویری

سوت کشیدن یا شنیدن صدای نویز از گوشی آیفون تصویری یا از پنل، جزو پرتکرار‌ترین مشکلات موجود برای انواع برندهای موجود آیفون تصویری می‌باشد. ما در این مقاله به ارائه ی اصلی‌ترین عوامل سوت کشیدن آیفون های الکتروپیک، تابا، کوماکس، سیماران و غیره و راه‌حل آن پرداخته‌ایم.

به طور کلی می‌توان مشکلاتی که سبب سوت کشیدن آیفون تصویری می‌شود را به سه دسته تقسیم کرد:

مانیتور داخل واحد

سوت کشیدن آیفون تصویری به علت خرابی میکروفون داخل گوشی

میکروفون

میکروفون داخل گوشی آیفون تصویری داخل واحد قرار دارد. وظیفه ی آن دریافت صدا از پنل و پخش آن از گوشی می‌باشد. یکی از دلایل سوت کشیدن گوشی آیفون تصویری، خرابی میکروفون است. راه‌حل رفع مشکل سوت کشیدن آیفون تصویری به دلیل خرابی میکروفون، تعویض آن با یک میکروفون سالم می‌باشد.

برای اینکه از سلامت میکروفون گوشی آیفون داخل واحد اطمینان حاصل نمایید، با یک اهم متر جریان دو سر میکروفون را اندازه بگیرید. اگر این جریان بین 1500-500 اهم باشد، یعنی میکروفون شما سالم است.

تست سلامت میکروفون آیفون تصویری با کمک اهم متر

اما اگر کمتر از 500 اهم باشد، میکروفون خیلی قوی است در نتیجه مناسب استفاده در آیفون نیست و باعث می‌شود تا صداهای بیرون و داخل را به صورت نویز پخش کند.

و اگر جریان از 1500 اهم بیشتر باشد، صدایی که از گوشی آیفون تصویری پخش خواهد شد، ضعیف است.

پنل جلوی در

یک سری از مشکلات سوت کشیدن آیفون تصویری به علت خرابی برخی قطعات داخل پنل جلوی در می‌باشد که در ادامه به بررسی این مشکلات می‌پردازیم.

فاصله اسپیکر و میکروفون

فاصله بین اسپیکر و میکروفون در پنل آیفون تصویری

یکی از کم هزینه‌ترین دلایلی که باعث ایجاد نویز در آیفون تصویری می‌شود، فاصله کم بین اسپیکر و میکروفون داخل پنل است. این مشکل به راحتی قابل حل است. کافی‌ست فاصله این دو قطعه مقداری از هم بیشتر شود یا اینکه با چسب رزین یکی از این دو قطعه‌ی اسپیکر یا میکروفون را آب‌بندی کنید.

در پنل‌هایی که میکروفون دارای درجه تنظیم صدا است، می‌توان صدای آن را تا حد امکان کم کرد تا جلوی تداخل بین میکروفون و اسپیکر گرفته شود.

برد صوت

برد صوت آیفون تصویری در پنل وظیفه پخش و تقویت صدا و انتقال سیگنال زنگ از پنل به مانیتور داخل واحد را دارد. همچنین این قطعه امکان انتقال صدا از پنل به مانیتور داخل واحد و برعکس را فراهم می‌کند. به‌همین دلیل است که خرابی آن باعث ایجاد نویز یا زنگ نخوردن آیفون تصویری می‌شود. برای حل مشکل برد صوت، با نظر کارشناس، باید قطعه خراب را با برد صوت سالم عوض کرد.

معرفی ورودی های برد صوت آیفون تصویری

سیم‌کشی

مشکل یا خرابی در سیم‌کشی علاوه بر ایجاد نویز و سوت کشیدن آیفون تصویری، مشکلات دیگری مانند زنگ نخوردن آیفون یا آبی شدن تصویر آیفون تصویری را نیز باعث می‌شود.

برای بررسی سلامت سیم‌کشی آیفون تصویری باید به کارشناس مربوطه مراجعه نمایید. اما قبل از این کار از سلامت مواردی که قبل‌تر ذکر شد، اطمینان حاصل نمایید. زیرا تعمیر سیم‌کشی، کاری زمانبر و پر‌هزینه می‌باشد.

سخن آخر

طبق آمار به دست آمده، سوت کشیدن آیفون تصویری یکی از متداول‌ترین ایرادات آیفون تصویری است که ما در این مقاله به 4 دلیل اصلی آن اشاره کردیم که شما می‌توانید با استفاده از راه‌حل هایی که در مقاله ی سوت کشیدن آیفون تصویری ذکر شده است، تا حدودی مشکل آیفون‌تان را حل کنید. اما توجه داشته باشید، برای بررسی سلامت برد صوت و سیم‌کشی آیفون تصویری بهتر است با مرکز تعمیرات آیفون تصویری مای‌کوماکس تماس حاصل نمایید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    منوی اصلی